Rrrrivers

04.08.21 – 14.08.21

Bilsart, 4 Ağustos – 14 Ağustos tarihleri arasında Esra Gülmen’in “Rrrrivers” isimli sergisine ev sahipliği yapıyor.

Akışta kalmak, zamanda salınmak, bu dönemin ruhunu içselleştiren çoğumuzun ortak arzusu… izleyicinin bu video aracılığıyla 2 dakika süreyle akışta kalmaları, kağıt ve su gibi birbiri içinde eriyen, yok olan ama aynı zamanda senkronize olan maddeleri düşünmeleri istenir. Peki tüm bunların bir anlamı var mıdır, olmalı mıdır? Duygularımızın dalgası bizi akışta tutmaya yeterli midir?

ESRA GÜLMEN HAKKINDA

Esra Gülmen (1986, İstanbul) Berlin’de yaşayan ödüllü bir tasarımcı ve görsel sanatçıdır.

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimarlık Bölümü’nden mezun olduktan sonra Avrupa’nın prestijli reklam ajansları Ogilvy Frankfurt, Ogilvy Amsterdam’da Art Director ve Heimat Berlin’de Head of Design olarak çalışmıştır. Art Directors Club Almanya üyesi olan Esra, Lürzer’s Archive Magazine tarafından üst üste dört kez “Dünyanın En İyi 200 İllüstratörü” listesine seçilmiştir.

İnsan psikolojisi ve gündelik yaşamın küçük mücadelelerinden ilham alan sanatçı, sanat pratiğini kişisel bir terapi yöntemi olarak görür.

Çok sayıda karma sergide eserleriyle yer almış olan Esra, bugüne kadar Amsterdam, Hamburg ve Berlin’de üç kişisel sergi açmıştır. Son işleri Pilevneli x König Kaplankaya grup sergisinde yer almaktadır.